wczytywanie

Bujaki i piklery dla dzieci – odkryj korzyści dla rozwoju motorycznego malucha

Play Wood Things: Drewniane zabawki dla dzieci

deska-balansowa-dla-dzieci

Czy wiecie, że oferowane przez nas bujaki i piklery nie tylko zapewniają długie godziny świetnej zabawy, ale także pozytywnie wpływają na rozwój dzieci? Tego typu akcesoria są nieocenione w kształtowaniu się motoryki dużej każdego malucha. Dzięki nim ćwiczony jest zmysł równowagi, wzrasta świadomość własnego ciała i trenowane są różne partie mięśni. Właśnie dlatego te urządzenia są tak chętnie wybierane przez rodziców, którzy chcą wspierać swoje pociechy przez zapewnienie im jak najlepszych warunków do swobodnej zabawy ruchowej. Przekonajcie się, w jaki sposób piklery i bujaki pomagają maluchom podczas aktywnych zajęć – zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu.

Spis treści

Zalety drewnianych bujaków i piklerów

Oferowane przez nas drewniane zabawki dla dzieci powstały z myślą o trzech najważniejszych kwestiach:

  • bezpieczeństwie,
  • rozwoju,
  • dobrej zabawie.

Połączenie tych aspektów zaowocowało powstaniem bujaków i piklerów, które tak doskonale sprawdzają się jako wsparcie dla stałego doskonalenia umiejętności z zakresu motoryki dużej. Czym się od siebie różnią te zabawki? Bujak to urządzenie wolnostojące – przypomina nieco kołyskę lub huśtawkę. Jego podstawą są bieguny, które wprawia się w ruch, aby móc się na nich pobujać. Pikler swoją nazwę wziął od badaczki – lekarki Emmi Pikler, która wskazywała na konieczność dbania o rozwój ruchowy maluchów. To swojego rodzaju drabinka do ćwiczeń, ułożona w kształt trójkąta. Zobaczcie, jaki wpływ mają urządzenia tego typu na motorykę dzieci.

pikler-dla-dzieci

Wsparcie dla równowagi i koordynacji ruchowej

Zarówno bujaki, jak i piklery, zapewniają duże wsparcie podczas nauki równowagi i koordynacji ruchowej. W jaki sposób oddziałują na te elementy rozwojowe u dziecka? Przede wszystkim mają wpływ na ważny ośrodek nerwowy, który odpowiada za przekazywanie informacji do mózgu o ułożeniu ciała i jego ruchu. Jest to układ przedsionkowy. Znajduje się on w uchu środkowym. To za jego przyczyną możliwe jest utrzymywanie równowagi. Poprzez huśtanie się zostaje pobudzony, co sprawia, że mózg jest zmuszony interpretować cały czas dostarczane informacje. Nieco inne działanie mają piklery – maluch nie buja się na nich, a wspina. Jego ciało ponownie znajduje się w ruchu, ale tym razem ułożenie kończyn i całego organizmu musi być kontrolowane przez dziecko.

Budowanie siły i wytrzymałości

Silne mięśnie i ogólna sprawność ciała? To też nie bierze się samo z siebie! Aby móc cieszyć się dobrą kondycją fizyczną, niezbędne jest regularne dbanie o swój organizm. Również u dzieci zachodzi duża potrzeba ciągłej aktywności fizycznej – dopiero wówczas jest szansa na zdrowy rozwój wszystkich partii mięśni. W budowaniu wytrzymałości i wydolności młodego ciała znaczną rolę odgrywają sytuacje, które aktywizują wiele obszarów organizmu jednocześnie. To dlatego wspinanie się, np. na piklery, daje tak spektakularne efekty. Tu wymagana jest nie tylko koordynacja ruchowa, ale także prawdziwa krzepa. Dzięki temu trenowane są rozmaite mięśnie, głównie nóg, rąk, brzucha i pleców.

drewniane-zabawki-dla-dzieci

Świadomość ciała i pewność siebie

Bujaki i piklery pomagają również w budowaniu świadomości własnego ciała i pewności siebie. Maluch uczy się, w jaki sposób może kontrolować ruchy rąk i nóg, dzięki czemu doskonali ich koordynację. Coraz lepiej radzi sobie też z równowagą i zauważa, że zwiększa się jego siła i wytrzymałość. To wszystko prowadzi do tego, że dziecko odnosi kolejne sukcesy we wspinaczce czy utrzymaniu się na bujaku. Widzi, że samodzielnie potrafi pokonać przeszkody, które kiedyś wydawały się zbyt trudne. Tym samym zwiększa się jego pewność siebie i szybko nabiera chęci na kolejne wyzwania. Z czasem nauczy się nawet mierzyć siły na zamiary. A zanim to nastąpi, chętnie będzie eksperymentowało z własnymi możliwościami.

Odkryjcie naszą kolekcję bujaków i piklerów dla maluchów!

Drewniane zabawki dla dzieci z naszej kolekcji to niezwykłe urządzenia, dzięki którym możecie wspomagać rozwój ruchowy swoich pociech. Oferowane przez nas bujaki i piklery zostały stworzone z myślą o najmłodszych, zatem odznaczają się solidnym wykonaniem i wyjątkową wytrzymałością. Zadbaliśmy o to, żeby Wasze maluchy były bezpieczne podczas zabawy, a jednocześnie miały sposobność do rozwijania kompetencji z zakresu motoryki dużej. Przekonajcie się, jak bujaki i piklery wpływają na umiejętności ruchowe dzieci.

Liczba produktów: 0

Brak produktów w wybranej kategorii.

Dlaczego
warto wybrać
nasze
produkty?

Naturalne surowce

Nowoczesne technologie

Przemyślane wzornictwo

Bezpieczne i funkcjonalne

Domowy plac zabaw
w pokoju Twojego Dziecka

Na naszą ofertę składają się wysokiej jakości drewniane produkty przeznaczone dla najmłodszych, takie jak:

  • Huśtawki
  • Bujaki
  • Piklery
  • Drabinki
  • Zabawki
  • Zestawy

Wszystkie nasze produkty wykonane są z ekologicznych surowców przy użyciu nowoczesnych technologii, dzięki czemu cechują się precyzją wykonania, bezpieczeństwem użytkowania oraz dużą wytrzymałością i długowiecznością.

Nasze meble są nie tylko ergonomiczne i funkcjonalne, ale również dobrze zaprojektowane. Ich minimalistycznych charakter idealnie wkomponuje się w każdy dziecięcy pokój.

Zapewnij swojej pociesze nieograniczony dostęp do zabawek, które pozytywnie wpłyną na jej rozwój motoryczny i sensoryczny.

Sprawdź gotowe zestawy
Masz pytanie?
kontakt@playwoodthings.eu
+48 698 893 263
Śledź nas na:

Blog - to Cię zainteresuje!

Zobacz wszystkie wpisy

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco

Trwa przetwarzanie danych...

Strony internetowe Nowy Sącz

Pozycjonowanie Grupa Tense

do_gory