wczytywanie

Porównanie desek balansowych Play Wood Things – którą wybrać dla dziecka?

Play Wood Things: Drewniane zabawki dla dzieci

deska-balansowa

Rozwój fizyczny dziecka jest równie ważny co jego edukacja umysłowa. Rodzice i opiekunowie nieustannie poszukują więc nowych sposobów na zachęcenie najmłodszych do aktywności w domu, jak i na świeżym powietrzu. Jednym z narzędzi, które zyskały na popularności w ostatnich latach, są drewniane deski balansowe. Na rynku spotkasz się z ich różnymi rodzajami: klasycznymi, owalnymi, prostokątnymi... Jak jednak wybrać tę idealną dla swojego dziecka? Dowiedz się, co ma do zaoferowania każdy model od Play Wood Things.

Spis treści

Rozwój motoryczny dzieci podczas zabawy

Zabawa to nie tylko rozrywka, ale i podstawowy sposób, w jaki dzieci uczą się o świecie. To właśnie przez ruch, eksperymentowanie z równowagą i koordynację maluchy rozwijają swoje umiejętności motoryczne. Deski balansowe to niezwykłe narzędzia, które w atrakcyjny sposób motywują dzieci do aktywności fizycznej, jednocześnie rozwijając ich równowagę, koordynację i koncentrację. Zabawa na nich wymaga od dziecka zaangażowania różnych grup mięśniowych, co przyczynia się do wzmacniania całego ciała. Ponadto, próbując utrzymać równowagę, maluch ćwiczy także swoją zdolność skupiania się oraz koordynację ruchów, które są niezbędne w wielu codziennych aktywnościach i sportach.

Jednak rozwój motoryczny to nie tylko kwestia fizyczności. Zabawa na desce balansowej stymuluje także rozwój zdolności poznawczych, takich jak przetwarzanie sensoryczne i rozumienie przyczynowo-skutkowe. Dziecko, eksperymentując z różnymi sposobami utrzymania równowagi, uczy się rozumieć relacje między swoimi ruchami a reakcjami deski, co przekłada się na lepsze rozumienie otaczającego je świata.

zestaw-malego-surfera

Poznaj zalety zestawu Małego Surfera

Przygotowana dla dzieci, które kochają aktywność i zabawę, ta innowacyjna zabawka łączy w sobie elementy bujaka i deski balansowej, pomagając najmłodszym w doskonaleniu koordynacji oraz równowagi. Zestaw Małego Surfera jest odpowiedni dla dzieci od trzeciego roku życia. Charakteryzuje się wytrzymałością oraz bezpieczeństwem użytkowania – to zasługa zaokrąglonych krawędzi i solidnych materiałów, z których została wykonana. Przy maksymalnym obciążeniu do 60 kilogramów jest to konstrukcja nie tylko trwała, ale również zapewniająca wsparcie w rozwoju fizycznym dzieci.

Do stworzenia produktu wykorzystano 21-milimetrową sklejkę brzozową gotową do ewentualnego malowania lub olejowania – pozwala Ci to na personalizację zabawki. Co więcej, zestaw ten inspiruje do twórczego myślenia, umożliwiając dzieciom i ich rodzicom modyfikowanie jego struktury. Efekt? Mnóstwo zabawy i okazja do wspólnego spędzania czasu!

Zastosowania klasycznej deski balansowej

Ten najbardziej uniwersalny model znajdzie zastosowanie w domach, w których mieszkają dzieci w różnym wieku. Charakterystycznie zakrzywiony kształt daje nieskończone możliwości zabaw, a filc chroni przed uszkodzeniem podłogi. Klasyczna deska balansowa może być wykorzystywana do ćwiczeń wzmacniających mięśnie, poprawy koordynacji, a także jako element zabaw grupowych. Posłuży również za rampę dla samochodzików, bujak dla lalek czy leżak dla ulubionego misia.

owalna-deska-balansowa

Deski prostokątne i owalne: sprawdź!

To propozycje dla tych, którzy szukają czegoś więcej, niż może zaoferować klasyczna deska balansowa. Wariant prostokątny dzięki swojej stabilności jest doskonałym wyborem dla początkujących i młodszych dzieci – mogą z niego korzystać maluchy po ukończeniu trzeciego roku życia. Natomiast wersja owalna, imitująca ruchy surfera, przypadnie do gustu starszym kilkulatkom, którzy szukają większych wyzwań i chcą nauczyć się nowych trików. Tutaj najmłodszy dopuszczalny wiek wynosi sześć lat. W obu wersjach płozy również zabezpieczono filcem, by chronić podłogę przed zarysowaniem.

Już wiesz, którą deskę balansową wybrać!

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zestaw Małego Surfera, wariant klasyczny, model prostokątny czy owalny, każdy z nich przyczyni się do doskonalenia umiejętności motorycznych Twojego dziecka. Deski balansowe Play Wood Things to nie tylko zabawki, ale narzędzia, które pomagają budować fundamenty zdrowego rozwoju, uczą równowagi i koordynacji, a przede wszystkim – dostarczają radości z aktywności fizycznej. Zamów jedną z nich jeszcze dziś, by zapewnić maluchowi zabawę pełną wyzwań i radości!

Liczba produktów: 0

Brak produktów w wybranej kategorii.

Dlaczego
warto wybrać
nasze
produkty?

Naturalne surowce

Nowoczesne technologie

Przemyślane wzornictwo

Bezpieczne i funkcjonalne

Domowy plac zabaw
w pokoju Twojego Dziecka

Na naszą ofertę składają się wysokiej jakości drewniane produkty przeznaczone dla najmłodszych, takie jak:

  • Huśtawki
  • Bujaki
  • Piklery
  • Drabinki
  • Zabawki
  • Zestawy

Wszystkie nasze produkty wykonane są z ekologicznych surowców przy użyciu nowoczesnych technologii, dzięki czemu cechują się precyzją wykonania, bezpieczeństwem użytkowania oraz dużą wytrzymałością i długowiecznością.

Nasze meble są nie tylko ergonomiczne i funkcjonalne, ale również dobrze zaprojektowane. Ich minimalistycznych charakter idealnie wkomponuje się w każdy dziecięcy pokój.

Zapewnij swojej pociesze nieograniczony dostęp do zabawek, które pozytywnie wpłyną na jej rozwój motoryczny i sensoryczny.

Sprawdź gotowe zestawy
Masz pytanie?
kontakt@playwoodthings.eu
+48 698 893 263
Śledź nas na:

Blog - to Cię zainteresuje!

Zobacz wszystkie wpisy

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco

Trwa przetwarzanie danych...

Strony internetowe Nowy Sącz

Pozycjonowanie Grupa Tense

do_gory